„Per aspera ad astra“

Vlastnosti lékaře - vědce:
Inteligentní Vzdělaný Zvídavý Čestný Seriózní Poctivý Skromný Etický Empatický Pokorný Je to mnoho vlastností, které se vzájemně podporují a také podmiňují vznik jiných.
Člen České lékařské akademie by jich měl ale většinu mít.

<< Archiv aktualit

16.března 2013 v 19:00 hodin se sešli členové České lékařské akademie

16.března 2013 v 19:00 hodin se sešli členové České lékařské akademie a milí hosté v aule Karolina Univerzity Karlovy, aby přivítali nové členy ČLA.
Prof. MUDr. Richard Rokyta, DrSc., předseda České lékařské akademie přivítal členy ČLA a všechny přítomné a předal slovo předsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR paní Miroslavě Němcové. Poté si z rukou předsedy ČLA prof. MUDr. Richarda Rokyty, DrSc., převzali diplomy oftalmolog prof. MUDr.Ivan Karel, DrSc., z Prahy a kardiolog prof. MUDr. Aleš Linhart, DrSc., přednosta II. interní kliniky 1.LF UK a VFN v Praze.
Novým členem ČLA byl také zvolen neurolog prof. MUDr.Milan Brázdil,DrSc., přednosta I. neurologické kliniky LF MU v Brně a čestný zahraniční člen ČLA, dermatolog a alergolog prof.dr.med.dr.h.c.Tomas Ruzicka, přednosta Kliniky dermatolgie a alergologie na Universitě v Mnichově. Oba pánové převezmou diplomy při jiné příležitosti, neboť v tomto termínu přednášeli v zahraničí.